WYDANIE ONLINE

W 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 2.800 zł. Trzeba jednak pamiętać o tym, że minimalne wynagrodzenie to nie to samo co wynagrodzenie zasadnicze i fakt, że w ramach tego wynagrodzenia pracownik nie osiąga tzw. minimum socjalnego, nie oznacza, że pracodawca łamie przepisy płacowe.

czytaj więcej »

Sprawdź, jaka będzie wysokość świadczenia urlopowego dla nauczycieli, którą należy wypłacić ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych do 31 sierpnia 2021 r.

czytaj więcej »

Sprawdź wysokość odpisu na zakładowy funduszu świadczeń socjalnych dla nauczycieli w 2021 roku.

czytaj więcej »

Przebieg i powikłania po chorobie spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 mogą wymagać wielotygodniowego leczenia i absencji od obowiązków służbowych. Sprawdź, jakie obowiązki ma pracodawca wobec nauczyciela po przebytym koronawirusie i jak nieobecność z tym związana wpływa na awans zawodowy.

czytaj więcej »

Sprawdź, czy nauczyciel zatrudniony 1.09.2020 r., który w okresie wrzesień – grudzień 2020 r. był na zwolnieniu lekarskim i korzystał z opieki nad dzieckiem, ma prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2020 rok.

czytaj więcej »

Upewnij się, czy gotowość do pracy nauczycieli i pracowników obsługi w szkole w czasie pandemii należy zaliczyć do dodatkowego wynagrodzenia rocznego czy należy je potraktować jako dni nieprzepracowane.

czytaj więcej »

Do podstawy wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego zalicza się te składniki, które są uwzględniane w podstawie wymiaru pensji urlopowej. Sprawdź, czy dotyczy to dodatku specjalnego wypłacanego pracownikom niepedagogicznym.

czytaj więcej »

Sprawozdanie finansowe sporządza się na podstawie zestawienia obrotów i sald za dany rok obrotowy. Przy jego sporządzeniu należy zwrócić szczególną uwagę, aby prawidłowo dokonać przeniesienia odpowiednich sald kont księgowych do poszczególnych pozycji sprawozdania.

czytaj więcej »